Passivmaja struktuurides saab traditsioonilise soojenemisraamistiku kaotamisega seotud investeerimisfonde kasutada struktuuriümbrise ja sooja taastuventilatsiooniraami ajakohastamise rahastamiseks.

Ettevaatliku ülesehituse ja laieneva konkurentsiga sõnaselgelt kavandatud Passivhausi ehitusdetailide osas on Saksamaal praegu mõeldav välja töötada sarnase kuluga tarindid nagu need, mis töötasid tavaliste Saksamaa ehitusmeetmetega, nagu valmis Passivhausi korteritega Vaubanis, Freiburgis.

Tavalise varjatud maja puhul peetakse tavalistest ehitistest otsekulusid otse maksma – 5–8% Saksamaal, 8–10% Suurbritannias ja 5–10% USA-s.

Hindamised on näidanud, et kuigi see on tegelikult mõeldav, kulutavad Passivhausi suunise juurdekasvu täitmine kokku, kui töötate Põhja-Euroopas üle 60 ° laiuskraadi. 60-kraadise nurga all asuvad Euroopa linnapiirkonnad mäletavad Soome Helsingit ja Bergenit Norras. London on 51 °; Moskva on 55 ° nurga all.

Struktuur ja areng Passivhaus kasutab vähese elujõulisusega hoonete arendamise strateegiate ja edusammude segu. Standardis nõutud soojendava elujõulisuse märkimisväärse languse vähendamine hõlmab ka hoonestusplaani ja arendustööga tegelemist.

Seadistamisele võib kaasa aidata nn Passivhausi planeerimispaketi (PHPP) kasutamine, mis kasutab selgesõnaliselt struktureeritud personaalarvutite reproduktsioone. Järgnevad on standardi täitmiseks kasutatud meetodid.

Päikesepõhine struktuur ja stseen Mitteaktiivne päikesevalgusel põhinev struktuuriplaan ja elutähtsust valdav organiseerimine tugevdab passiivmaja elujõulisuse kaitset ja suudab need kooskõlastada piirkonna ja seisundiga.

Järgides eraldiseisvaid päikesele orienteeritud struktuurimeetodeid, mille korral potentsiaalsed struktuurid sobivad väiksemaks viiluna, et vähendada nende pindala, suurendamaks peaaknaid ekvaatori poole – maakera põhjaosas lõunasse ja ekvaatori lõunakülje põhja – latentse päikesekindluse tõus.

Olgu kuidas on, päikesepõhise tõusu kasutamine, eriti rahuliku atmosfääri tingimustes, on abiks maja üldiste elujõulisuse eeltingimuste piiramisel. Atmosfäärides ja piirkondades, kus loodetakse päikeseloojangul mõjutada ekstreemset soojusenergia kasvu, olenemata sellest, kas otsestest või peegeldunud allikatest pärinevad sibulapõhi, puud, viinapuudega ühendatud pergolad, vertikaalsed puukoolid, rohelised katused ja erinevad strateegiad.

Kui pind võimaldab otsustamist, siis jaoturi välisvarjutus sõltub peegelduse või allaneelamise insolatsiooni karakteristikutest kogu aasta vältel valitsevast välisõhu temperatuurist. Lehtpuude ja jagatavate trellitatud või iseliikuvate viinapuude kasutamine võib aidata õhku, mis ei asu temperatuuri piirides.

Insulatsioon/soojustus

Passivmaja konstruktsioonid kasutavad superisolatsiooni, et oluliselt vähendada soojusenergia liikumist läbi vaheseinte, katusealuse ja põranda, mis on kontrastiks tavaliste ehitistega.

Vajalike kõrgete R-väärtuste saamiseks (madalad U-väärtused, tavaliselt vahemikus 0,10 kuni 0,15 W / (m² · K)) võib kasutada mitmesuguseid sooja kaitsega materjale. Erakorraliselt kaalutakse sooja pikenduse väljavõtmist.

Vajaliku eraldajakaitse paksuse tõttu tekkivaks kahjuks on see, et kui konstruktsiooni välimisi osi saab laiendada kahjustuste saamiseks, võib konstruktsiooni sisemine põrandapiirkond olla tavapärasest arendamisest vähem vastandatud. Rootsis oleks eraldiseisvate majade mõõturite saavutamiseks kaitsepaksus 33,5 sentimeetrit (0,10 W/(m² · K)) ja katusealune 50 sentimeetrit (20 tolli) (U-hinnang 0,066 W/(m² · K))).

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *