Mis muudab passiivmaja sedavõrd eriliseks? Kas lisaks loodussõbralikkusele on passiivmajadel ka muid häid omadusi?

Passiivmajade peamised omadused:

  • Regulaarselt rõhutavad üksikelamud: Uus puhas õhk: Pange tähele, et proovitud parameetrite korral ja kui kanalid (vähemalt F6) hoitakse üleval, antakse HEPA kvaliteediga õhku. Soovitatav on 0,3 õhuvahetust tunnis (ACH), igal juhul võib õhk muutuda seisatuks (CO2 arvukus, siseõhu saastamine) ja veelgi tähelepanuväärsemaks, tarbetult kuivaks (kleepuvus alla 40%). See nõuab muidugi sisekujunduste ja kaunistuste ettevaatlikku määramist, et piirata lenduvate orgaaniliste ühendite (nt formaldehüüd) õhusaastet. Seda saab teatud määral kontrollida akna avamisega erakordselt lühikeseks ajaks, taimede ja siseruumides asuvate kaevude kaudu.
  • Tänu kõrgele kaitsele soojusvoogude eest (kõrge R-väärtuse kaitse) pole ühtegi “välisjaoturit”, mis oleks külmem kui erinevad jagajad.
  • Homogeenne sisetemperatuur: ülejäänud majast erineva temperatuuriga on keeruline saada ühetoalisi (näiteks ruume). Pange tähele, et mõnede uurijate arvates ei ole pilkupüüdvate tsoonide üldiselt kõrge temperatuur füsioloogiliselt atraktiivne. Toa aknaid saab minimaalselt välja lasta, et seda leevenduse korral leevendada.
  • Aeglased temperatuurimuutused: välja lülitatud ventilatsiooni- ja soojenemisraamistike korral kaotab üksinda asuv maja regulaarselt iga päev (talvel) temperatuuril alla 0,5 ° C (0,90 ° F), tasakaalustudes Euroopa fookuskeskkonnas temperatuuril umbes 15 ° C (59 ° F). .
  • Kiire naasmine tavapärase temperatuuri juurde: akende või sissepääsude avamine lühikeseks ajaks on vaid piiratud mõju; Pärast lünkade sulgemist tuleb õhk kiiresti tagasi “tüüpilise” temperatuurini. Mõned on väljendanud muret, et passiivmaja on kõike muud kui üldine metoodika, kuna elanik peab soovitatud viisil tegutsema, näiteks ei tohi aknaid ikka ja jälle avada. Igatahes näitamine näitab, et sellised mured ei kehti.
Passive House | EGGER

Rahvusvahelised võrdlused

Ameerika Ühendriikides töötas maja passiivmaja standardsete tulemuste järgi struktuuris, mis nõuab ruumi soojenemise elujõudu 1 Briti sooja ühik ruutjala kohta (11 kJ / m2) soojenemiskraadide päeva kohta, vastandudes umbes 5-le 15 BTU-ga / ruutjalga (57–170 kJ / m2) soojenemiskraadi päeva kohta võrreldava konstruktsiooni jaoks, mis töötati vastavalt 2003. aasta energiatõhususe näidisjuhendile.

See on kuskil vahemikus 75–95% väiksem elujõud ruumi soojenemisel ja jahutamisel kui praegused uued struktuurid, mis vastavad USA praegustele elujõulisuse tootlikkuse koodidele.

Minnesotas Waldsee saksakeelses laagris asuv Passivhaus ehitati Minneapolises ja Münchenis asuva Miniteapolises ja Münchenis asuva INTEP, LLC eliidi ja jätkusuutliku arengu nõustamisorganisatsiooni planeerija Stephan Tanneri juhtimisel. Waldsee BioHausi demonstreeritakse Saksamaa Passivhausi standardi järgi: kunagine on USA LEEDi standardi oma, mis parandab isiklikku rahulolu ehitise sees, kasutades samas 85% vähem elujõudu kui Minnesota ehituseeskirjade järgi ehitatud maja. [56] VOLKsHouse 1.0 oli peamine tagatud passiivmaja, mida pakutakse ja müüakse New Mexico osariigis Santa Fe.

Suurbritannias kasutaks passiivmaja standardile vastavat tavalist uut maja ruumi soojenemisel 77% vähem elujõudu, vastupidiselt umbes 2006. aasta ehitusmäärusele.

Iirimaal on kindlaks tehtud, et veskimaja ehitamine toimis pigem passiivmaja standardi kui 2002. aasta ehituseeskirjade kohaselt, see tooks ruumi soojenemisel 85% vähem elujõudu ja vähendaks kosmosesoojendusega seotud süsiniku eraldumist 94% võrra.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *