Aia ehitamine on töö, mis näib olevat suur ja tülikas. Ja ilma igasuguse eelneva kogemuseta see nii ongi.

Endale aia ehituse kõige raskem osa on aukude kaevamine; sellest hetkest alates läheb edasi juba väga libedalt.

Muud kui renditud postkaevude kaevaja, vajate vaid ümmargust vaatlust ja tavalisi puusepainstrumente. Plaanid muutuvad üldjoontes, kuid peaaegu kõik seinad koosnevad sarnastest olulistest komponentidest: maasse vajunud postide edasiliikumine, mis on seotud üla-, aluse ja enamasti ka keskel asuvate rööbastega; ja piirdeaedadele või -laudadele, mis on naelutatud rööbastele, et anda tarale oma iseloom.

Kaitseaiad vajavad tavaliselt 4×4 poste. Rööpa- ja piirdepuit võib olla praktiliselt igas suuruses. Puitladude tehased müüvad mitmesuguste stiilide paneelmajade segmente, kuid käsitsi valmistatud käsitöö ja arendus annavad enamasti suurepärase ilme.

Enne jätkamist kontrollige võrgu ülesehituse ja tsoneerimise koode. Paljud määravad kõige äärmise tarade kõrguse, eraldusjooned, mida saate kinnistutest ja maanteest teha, ja isegi materjalid, mida saate ja mida ei saa kasutada.

Kui olete plaani valinud ja ala üles ehitanud, pange vaarkond välja ja mõõtke see ala. Puidu tõhusamaks kasutamiseks jagatakse krundi postitus. Kuue või seitsme jala pikkused vahemikud toimivad enamasti imetlusväärselt; Ärge kunagi asetage turvatara poste, mille eraldus on üle 2,5 meetri.

Kui valmistate oma tara kaldus suunas, siis plaanige tara kallakust allapoole astuda, seades iga segmendi madalamale kui enne seda kulgev. Ainult siis, kui kaldus on kerge – ja tara konfiguratsioon ei kesta – peaksite vormi järgima.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *